LTTA (Learning, Teaching and Training Activity) – Projekt EcoDigi

Co nowego w projekcie EcoDigi? Wieści z LTTA!

W dniach 19-21 lutego odbyła się aktywność Learning, Teaching and Training (LTTA) w ramach projektu EcoDigi, zgromadzając uczestników zainteresowanych rozwojem edukacji dorosłych. W ciągu trzech dni w Saragossie uczestnicy poruszyli wiele kluczowych i innowacyjnych zagadnień.

Więcej o projekcie można przeczytać tutaj: „Move & Act”

W trakcie pierwszego dnia (19.02) skupili się na metodach dydaktycznych takich jak: role play, storytelling czy sesje dyskusyjne. Znaczna uwaga została poświęcona również praktykom mającym na celu uczynienie edukacji dorosłych bardziej przyjazną dla środowiska i inkluzywną. Drugi dzień (20.02) poświęcony był narzędziom cyfrowym, ocenie cyfrowej i komunikacji online, zachęcając do refleksji i rozmów pomimo komputerowego charakteru zajęć. Ostatni dzień (21.02) skoncentrowany był na tworzeniu metodyki nauczania, która będzie później wykorzystywana przez uczestników podczas lokalnych webinarów, z naciskiem na praktyki inkluzywne i ekologiczne.

W aktywności udział brali eduaktorzy z Polski (Społeczna Akademia Nauk, Fundacja IRIS), Hiszpanii (Stpeuropa), Holandii (VIOne), Litwy (Edukaciniai Projektai) i Włoch (Istituto dei Sordi di Torino).

Wraz z rozpoczęciem ostatniej fazy projektu, EcoDigi kontynuuje swoją misję rozwijania edukacji dorosłych poprzez innowacyjne i zrównoważone podejście, zapewniając, że uczestnicy są gotowi wdrażać zdobytą wiedzę i umiejętności w najbliższej przyszłości.

Zapraszamy na nasze kanały internetowe: