„Ogród od A do Z” – warsztaty z Fundacją IRIS!

Fundacja IRIS  zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach tematycznych.

Projekt „Pamiętajcie o ogrodach” pełni rolę edukacyjno-integracyjną środowisk młodzieżowych zainteresowanych tematyką ekologii, ogrodnictwa i aktywności społecznej. Warsztaty prowadzone przez ekspertów pozwolą zdobyć im kompletną i rzetelną wiedzę. Ponadto dadzą możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Jeżeli:

• masz 15 – 25 lat,
  • lubisz aktywnie spędzać wolny czas,
  • interesuje Cię temat ekologii, ogrodnictwa,
  • chcesz działać  na rzecz społeczności…

nasze warsztaty są dla Ciebie!

Nasze cele:

• rozbudzenie w świadomości młodzieży i społeczności lokalnej pozytywnego znaczenia przyrody w życiu człowieka;
  • uczenie odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy jako społeczność
  • wzbudzenie postawy troski o naturę, jej ochronę oraz powiększanie terenów zielonych, zazielenianie przestrzeni

W ramach warsztatów oferujemy 45 godzin aktywności:

1. Warsztaty projektowania, w tym m.in. podstawowe reguły aranżacji przestrzeni ogrodu społecznego, dobór roślinny, koncepcja zagospodarowania terenu, idea upcyclingu w przestrzeni ogrodu społecznego
  2. Zajęcia terenowe – oczyszczanie, uprzątanie terenu pod ogród społeczny, istotne zasady w uprawie warzyw i owoców, przygotowanie miejsca i gruntu pod uprawę, zakładanie warzywnika oraz patenty ogrodnicze.

Spotkania odbędą się w  Bibliotece Słówka w okresie od 19 do 29 lipca (dni robocze).

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz poczęstunek i wodę.

Liczba miejsc ograniczona!

Formularz zgłoszeniowy:  https://forms.gle/mqKKkb8DWWb8q1c56

Więcej informacji:

tel. 790 205 209

mail: irisfundacja@gmail.com

fb.me/fundacjaIRIS

Polub nasz fanpage, aby być na bieżąco i śledzić kolejne działania: www.facebook.com/PamietajcieoOgrodachProjekt.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty #EEAGrants #ActiveCitizensFund